Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN MESAJI

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine” geçiş yapan ülkemiz, 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile birlikte hem ulusal hem de yerel düzeyde gelecek hedeflerine odaklanma imkanı bulacaktır.

AK Parti belediyeciliği, 2004 yılından bu yana, hizmetinde olduğu ülkemizin her bir köşesinde taş üstüne taş koymanın, mevcut hizmetleri daha kaliteli yapmanın, ayrımcılıktan uzak bütünleştirmeci bir hizmet siyasetinin, dünyanın ve hayatın değişen ihtiyaç ve beklentilerine göre kendini ve hizmetlerini yenileyerek, yaygınlaştırmanın şaşmaz gayreti içinde olmuştur.

AK Parti belediyeciliği demek; hizmet üretmek, yatırım yapmak, gururla hizmet ettiği aziz milletimizin gönlünde yer edecek bir üslup ve gayret içinde olmak demektir. Bu anlayış için; milli irade, hizmet siyaseti, medeniyet tasavvuru ve milletin derdiyle dertlenen bir gönül dünyası esastır.

AK Parti açısından yeni dönemin belediyecilik anlayışını belirleyen en önemli unsur hiç kuşkusuz; Gönül Belediyeciliğidir. Milletle gönülden gönüle bağ kurarak, milletin değerlerini, ihtiyaç ve beklentilerini bugünün imkanları ve geleceğin ihtimalleri ile cem edip, mütevazılıkla örülmüş bir hizmet anlayışıyla millete sunmak Gönül Belediyeciliği kavramının uygulanması demektir.

Çöp toplamak, musluktan su akıtmak, doğal gazı yaygınlaştırmak, ulaşım hizmetlerini gerçekleştirmek gibi klasik belediye hizmetleri AK Parti ve Gönül Belediyeciliği açısından artık bir başarı ölçütü değildir. Başarının ölçütü; insanı ve medeniyet tasavvurumuzu merkeze alan, doğanın, çevrenin hakkını ve hukukunu koruyan, tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan, kimlik sahibi özgün şehirler kurabilmektir.

Ancak hepsinden önemlisi, başarımızın ölçütü aziz milletimizin emanetine asla halel getirmeden, onu titizlikle koruyup, daha da zenginleştirerek, dünya çapında işler gerçekleştirmek, şehirlerimizde yaşayan insanımızı mutlu ve umutlu kılabilmektir.

İnanıyor ve güveniyorum ki; her kademedeki AK Partili kardeşlerim bu amaç ve hedef doğrultusunda bağrından çıktığı milletimizin gönlünde yer edinecek ve gönülden gönüle uzanan yeni köprüler kuracaklardır.

31 Mart seçimleri memleketimize ve milletimize hayırlar getirsin.

Allah yar ve yardımcımız olsun…